»

nov 12 2017

Triatlon: Sporttörténelmi pillanat a KisTri Balatonman Team életében

Pajor Gábor csapattársunk kijutott a legendás Hawaii Ironman Világbajnokságra!!!

Ez az eredmény egyedülálló és óriási dolog! Gábor három éve szisztematikusan erre készült és most be is lépett azon a bizonyos kapun. Résztvevője lehet jövő októberben a sportág legnagyobb versenyének. Gábor az Ironman 70.3 Xiamen versenyen vívta ki az indulási jogot a mai napon egy egyenletes, stabil teljesítménnyel. Végül a szeles és párás körülmények között egy 4:18-as eredménnyel korcsoportjában a 3. helyen ért célba. Rendhagyó módon idén két fél-ironman versenyen is lehet kvalifikációt szerezni a jövő évi teljes távú VB-re, így Gábor élt ezzel a lehetőséggel.

Rajta kívül még Kiss Attila csapattársunk is indult ezen a versenyen, aki szintén nagyszerűen versenyzett, és a korcsoportjában a 27. helyet szerezte meg a 160 célba érkezőből.

A két srác igazán kitett magáért és a késői versenyidőpont sem szegte kedvüket, bár felkészülni a hazai körülmények között egy novemberi versenyre már önmagában egy kihívás. A kinti meleg, párás körülményekre mindössze 3 napuk volt akklimatizálódni. Ez külön tiszteletet érdemel és szívből gratulálunk Fiúk!

Az Ironman 70.3 versenyen kívül még volt egy legendás verseny a mai napon, igaz nem triatlonból hanem utca futásból. Ez pedig a Maraton és Athén közötti 42.2km. Ezen az ősi pályán két csapattagunk is kipróbálta magát és sikeresen célbaértek. Szőllösi Anita és Heimberger Zsolt együtt teljesítették a 42195 méter, hiszen az életben is mindent együtt csinálnak, lévén férj és feleségről van szó. Gratulálunk nekik is! 🙂

De itthon, hazai földön sem telt el esemény nélkül a hétvége, mivel a Tatán megrendezett xvi. Csuló-Balu emlékverseny (futás) volt két indulónk. Nevesítve Pék Eszter, aki a nők között a 14km-es táv győzteseként ért célba, illetve Szerencsi Szabolcs, aki pedig a 7km-en lett harmadik a korosztályában.
Gratulálunk nekik is!

Azt hiszem a november 12-e a KisTri napja volt, bár ezt elmondhatjuk az egész évünkre. Rendkívül sikeres szezon áll mögöttünk és reméljük jövőre még szebb év vár ránk!

Eredmények részletesen:
Ironman 70.3 Xiamen (1.9km – 90km – 21.1km)
Pajor Gábor 4:18:39 (AG 35-39) (0:22:27 – 2:22:32 – 1:25:44)(absz.: 18., kat.: 3.!)
Kiss Attila 5:10:49 (AG40-44) (0:25:58 – 2:35:53 – 1:59:26)(absz.: 186., kat.: 27.)