«

»

feb 01 2018

Ultrafutás: Magyar győzelem és bronz Floridában

Vakhal Norbert és Németh Anita a FASTtrack 24/12/6 órás ultrafutó versenyen indultak és értek el szép eredményt a 6 órás versenyszámban Floridában. Az esemény egy 400 méteres atlétikapályán került megrendezésre Floridában!

Vakhal Norbert beszámolója:
Igazából a versenyen csak Anita szeretett volna indulni, nekem nem nagyon volt kedvem a Daytona100 után, de egy 6 órára csak sikerült neki rábeszélni. Soha nem futottam még ultrát 400-as pályán, kíváncsi voltam mennyire lesz nehéz mentálisan.

A versenyt Winston Flecher és Tim Schaum és lelkes kis csapata szervezte, Mike Melton időmérő és Chris Tompson fotós társaságában. Kedves kis családias csapat és hangulat ami egyébként szinte minden versenyen megszokott, a floridai versenyek szervezői szinte minden versenyen ott vannak és segítik a másik szervező versenyét, frissítőasztalnál segítenek vagy csak biztatják a futókat. Nagy az összetartás ami sajnos nem igazán mondható el manapság a hazai ultrafutó közösségről…tisztelet a kivételnek!
A verseny 8 órakor rajtolt, a 6 és 24 órásoknak, és este 8-kor a 12 órás futóknak. Sok ismerős arc és pár komoly futó állt rajthoz, Harvey Lewis aki a USA 24 órás csapatában futott Belfast-ban, rengeteg 24 órával a háta mögött, 3:20-as 50 km és 2:29-es maratonnal rendelkezik. Joe Fejes aki természetesen itt is itt volt mint szinte minden versenyen.

A decemberi Daytona100 után január 1-én egy 55órás ultra után gondolta kell még egy 24 órás  Persze Joe sok 48 és 6 napos futáson szerepel, ahogy Balatonfüreden is mindig találkozhattunk vele. Szinte kéthetente fut valami hasonlót, van hogy két egymást követő hétvégén 24-24 órázik…szerintem borzasztó sok amit fut, persze ez csak én véleményem lehet Lörincz Olivér máshogy látja, de nem gondolom  Ott volt még Pete Kostelnick, legjobb amerikai 24es eredménnyel (263,4 km), a Badwater pályacsúcs tartója 21:56-os idővel, ja és amúgy az amerikai kontinens keresztülfutás rekordját is ő tartja, 42 nap 6  óra 30 perccel. Mark Burget akinek tálán az első 24 órája volt, illetve lett volna de sajnos 18 óra körül kiszállt a versenyből. Marc egyébként rengeteg pályacsúcsot tart 12 órán és 100 mérföldön itt Floridában.

6 órán rajthoz állt Connie Gardner aki szintén ismerős lehet az ultrafutást követők köreiben. Az “öreglány” 2000 óta több mint 85 ultrán van már túl, Spartathlon, Badwater, Western State100 és hasonlók. 54 éves kora ellenére végig a nyomomban volt a többi gyaloglóval ellentétben…persze talán ő volt az egyik legrutinosabb versenyzője a mezőnynek!

A 12 órásokkal nem találkoztunk, de ott is volt pár név akit érdemes megemlíteni az egyesek szerint vánszorgó ultrások között  Gina Slaby 100 mérföldes világcsúccsal 2016-ban….aztán 2017-ben kicsit odavert neki Camille Herron a 12:42.39-es idejével, több mint egy órát javítva a világcsúcson. Az úgy kb. 3:12-es maraton részidő…nő létére elég lassan vánszorog 161 kilin  Gina most a 100 kilométeres USA válogatott-ba akart kvalifikálni, így nem is futotta végig a 12 órát, viszont 7:58-as 100-al “talán” befér a csapatba!

A versenyen tulajdonképpen semmi probléma vagy gond nem volt, 6 óra aránylag gyorsan lemegy…persze ha az ember jó passzban van. Nem is nagyon kellett a futásra figyelnem mint inkább mikor, hogyan frissítsek…és persze hogy hogyan kerüljem a többieket a lehető legkevesebb kerülővel…ez nem annyira sikerült mert a hivatalos eredményhez képest az órám több mint 2 kilométerrel mutatott többet, amiből ha leveszem a két pisiszünetet, amihez el kellett hagyni a pályát kb. 100méterre, szóval ha azt leveszem akkor kb. másfél kilométert gyűjtöttem be a kerülgetésekből. Amúgy unalmasnak egyáltalán nem mondanám, a 400as pálya sem másabb mint gondoltam, talán kicsit sűrűbben vannak a versenyzők. 4 óránál megfordították a haladási irányt ami kicsit kellemetlen volt egy pár körig de aztán visszaállt a tempó. Végeredmény tekintetében elégedett vagyok, már a 69 kilométerrel mert ennél azért illik többet futni, de most itt tartok, ennél több nem ment volna, talán 10 perc marad benne a frissitések, és az öltözködés miatt.