«

»

Már 12 2018

Ultrafutás: Idén Kisháziné Zombory Erika és Muhari Gábor a 100 kilométeres Magyar Bajnok

Március 11-én Velencén került megrendezésre a 100 kilométeres országos bajnokság, amely egyben a szeptemberi 100km-es VB kvalifikációs versenye is volt egyben. A futók a Velencei Vízi Várból rajtoltak, és egy 5 kilométer hosszú pályán teljesítették 20 körben a 100 kilométert. A két győztes KISHÁZINÉ ZOMBORY Erika és Muhari Gábor lett.

A férfiaknál a tavalyi évhez hasonlóan Muhari Gábor magabiztosan haladva, 07:05:36 másodperc alatt teljesítette a 100 kilométert és nyerte el az országos bajnoki címet. Második helyen BÓDIS Tamás végzett 07:39:40-os időeredménnyel, míg a harmadik helyre a 2017.év ultrafutó férfi csapat tagja RUDOLF Tamás futott be 07:48:37 alatt.

NEMZETKÖZI A-B-C szintek
100 km Férfi Női
A – 7:00 – 8:30
B 7:00 – 7:30 8:30 – 9:00
C 7:30 – 8:00 9:00 – 9:30

A női mezőnyben KISHÁZINÉ ZOMBORY Erika érkezett elsőnek a célba, és 8 óra 25 perc 29 másodperc alatt futotta le a távot. Az országos bajnoki cím mellett eredménye nemzetközi A szintet is jelent. Az ezüstérmet -ugyancsak A szintes eredménnyel – MAKAI Viktória szerezte meg 08:28:45-es idővel, míg a harmadikként SZABÓ Csilla ért célba 09:05:44-es idővel.

100 km-es világbajnokság – 2018

Időpont: 2018. szeptember 8.
Helyszín: Sveti Martin na Muri, Horvátország

A fő versenyszám mellett nyílt 100 és 50 kilométeres betétfutamot is megrendezésre kerültek, valamint váltóban is lehetett indulni.