greyscale photo of masks on a stick
Sport

Máthé Dominik csapata négy góllal nyert Szegeden

A Pick Szeged házigazdaként 34-30-ra kikapott a válogatott Máthé Dominikot foglalkoztató norvég Elverum HB csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön.

A hazaiak a hetedik percben 4-3-nál vezettek utoljára, és a mostani szezonban először veszítettek.

Az eredmény és a meccs részletei

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A csoport: Pick Szeged-Elverum HB (norvég) 30-34 (15-19)

• lövések/gólok: 56/30, illetve 58/34
  • gólok hétméteresből: 5/4, illetve 6/4
  • kiállítások: 6, illetve 4 perc

A hazaiaktól Luka Stepancic és Matej Gaber hiányzott, a norvég bajnokcsapat viszont teljes kerettel érkezett Magyarországra. A két együttes augusztusban két felkészülési mérkőzést játszott egymással, a Szeged előbb 29-24-re, majd 29-27-re nyert.

A csütörtöki meccs szinte végig meglehetősen hullámzóan alakult. Eleinte felváltva estek a gólok, majd egy 5-1-es sorozattal az Elverum ellépett, és 11 perc után 8-5-re vezetett. A hazaiak négy perc alatt egyenlítettek, ám ellenfelük bátran, összeszedetten kézilabdázott és pontosan támadott. Juan Carlos Pastor vezetőedző a 18. percben időt kért, ezután csapata – jórészt Kent Robin Tönnesen hibái miatt – 15-11-es hátrányba került, majd Mikler Roland védéseire alapozva négy perc múlva ismét egyenlített.

Ekkor a norvégok kértek időt, és újra lendületbe kerültek, nagyon keveset hibáztak, a Szeged viszont támadásban és védekezésben sem teljesített megfelelően, így a szünetben 19-15-re a vendégek vezettek.

Jobbátlövő poszton az egész meccsen gyengélkedtek a hazaiak, és bár a második félidő elején egy 4-1-es sorozattal csökkentették a hátrányukat, a folytatásban újabb három norvég gól következett, így Pastornak 26-21-nél megint időt kellett kérnie. Mikler továbbra is remekül védett, ebből mégsem tudott profitálni a csapata, mert a túloldalon Emil Imsgard is bravúrral hárított. A szegediek előbb nyitott védekezésre váltottak, majd a kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékkal próbálkoztak, de ezek sem hozták meg a várt fordulatot.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Bánhidi Bence volt hat góllal, a norvégoknál Tobias Gröndahl kilenc, Máthé Dominik hat alkalommal talált be. A kapusok közül Mikler 12, Imsgard 18 lövést védett.

A két együttes negyedszer találkozott egymással a BL-ben, három szegedi győzelem után az Elverum először nyert. A két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Szeged jövő szerdán a német THW Kiel otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében. (MTI)